Yurt Hizmetlerimiz

Yurt Hizmetlerimiz

Ön kayıt için tıklayınız

 

Niçin Öğrenci Yurdu 

Üniversitelerde öğrenim gören öğrencilerimize, evlerinde bulamıyacakları hizmeti vermek, uygun çalışma ortamlarını ve kendilerini geliştirecek imkanları sunmak, okudukları üniversite ve fakültelerde, kendi branşları ile ilgili her türlü ilmi konularda, öğretim görevlilerinden, kişi, kurum ve kuruluşlardan yararlandırmak Vakfın temel gayeleri arasındadır. Bilginin, en önemli üretim aracı ve güç kaynağı olacağı bilinciyle gençlerimiz tüm yurtlarımızda, teknolojik imkanlardan yararlanmaktadırlar. İhlas Vakfı, 1975'den bu yana kişilikli, seçkin ve başarılı bireyler yetiştirmekten mutluluk duymaktadır. İhlas Vakfı, Türkiye sathına yayılmış öğrenci yurtları ile, binlerce gencimize hizmet vermektedir. Milli Eğitim Bakanlığıının denetimlerine ve yönetmeliklerine uygun olarak, yüksek öğrenim öğrencilerine, rahat ve huzurlu bir barınma ortamı sağlamaktadır.

 

İlk Yurt Hizmetleri 

İlk önce Vefa'da Ekmekçizade Yurdu, sonra Çemberlitaş Öğrenci Yurdu hizmet verdi. 1993 yılında Istanbul Fatih Yurdu faaliyete geçti. Bu yurtlarımızdan bugüne kadar değişik branşlarda binlerce öğrencimiz, mezun olmuş ve ülkemizin değişik şehirlerinde, kamu, özel sektör ve yurtdışında önemli görevlere gelerek Ülkemize ve milletimize hizmet vermektedirler. Fatih Öğrenci Yurdumuz, Bahçelievler ilçesinde, her türlü sosyal imkanı bulunan modern yurt binasına 2000 yılında taşınmış olup, halen burada hizmet vermektedir.

 

Öğrencilere Verilen Hizmetler 

Yurtlarımız şehir merkezlerinde bulunmaktadır. Odalarımız, 2, 4 ve 6 kişiliktir. Üniversitelere rahat ulaşım imkanı vardır. Kışın, merkezi sistem ile ısıtma sağlanmaktadır. Sportif aktiviteler düzenlenmektedir. Çeşitli sosyal etkinlikler, gezilerve sosyal aktiviteler düzenlenmektedir. Günün 24 saati danışabilecekleri ve sıkıntılarını anlatabilecekleri rehber danışmanlar bulunmaktadır. Öğrencilerin, maddı ve manevi sıkıntılarına yardımcı olan, yurdun disiplinini sağlayan, öğrencileri birer aile ferdi kabul eden, müşfikve anlayışlı yurt idaresi Mevsime ve günlük kalari ihtiyacına göre hazırlanan kahvaltı, öğle ve akşam yemekleri Rahat ders çalışma odaları Sıcaksu imkanı Televizyon ve video imkanı Kantinler Bilgisayar odaları Öğrencilerimizin başarı durumu takip edilir, gerekli hallerde velilerine bilgi veril

 

Yurtlarımızın Listesine Ulaşmak İçin Tıklayınız...