Genel Bağış
Genel Bağış

Bağış yaparken, bağış yaptığınız yerinde sizinle aynı hassasiyette olmasına dikkat etmelidir. BiZE iHTiYAÇ DUYULAN HER YERDEYiZ

Bağış yaparken öncelikle dikkat edilmesi gereken husus, bağış yaptığınız yerinde sizinle aynı hassasiyette olmasıdır. En çok ihtiyaç sahibi olunan konuda ve bölgede sarf etmek için her zaman çalışan, analizler yapan İhlas Vakfı bağışlarınızı doğru zamanda ulaştırıyor. 1975 Yılında kurulan vakfımız, en köklü vakıflardan olması hasebiyle, profesyonel şekilde, Peygamber Efendimizin “İnsanların hayırlısı, insanlara faydalı olandır.” hadis-i şerifini kendine düstur edinen ve “Müslüman yaşadığı ülkenin kanunlarına uyar suç işlemez, dinin emirlerine uyar günah işlemez” ilkesi ile bu güne kadar anne-babasına vatanına ve milletine faydalı on binlerce gencin yetişmesine katkıda bulunmuş Dünya’nın bir çok yerinde ihtiyaç sahiplerinin ulaşmıştır.

GELECEĞE YATIRIM YAPIYORUZ

Üniversitelerde eğitim gören gençlerimizin en önemli ihtiyacı olan barınma problemi, vakfımızın açtığı yurtlarla çözüme kavuşuyor. Yurtlarımızda milli ve manevi değerlerimize uygun bir ortam oluşturarak, gençlerimize hayatın her alanında destek oluyoruz.

BiZE iHTiYAÇ DUYULAN HER YERDEYiZ

Ülkemizin ve dünyanın dört bir tarafından özellikle Afrika ve Türk Cumhuriyetlerinden gelerek yüksek öğrenimlerini Türkiye’de devam ettiren öğrencilerimize aile sıcaklığını aratmayacak imkânlar sunarak yurtlarımızda barındırıyoruz. Öğrenci yurtlarımızda barınan öğrencileri merhum Enver Ören Ağabeyin en büyük nasihati olan “Müslüman; dinimizin emir ve yasaklarına uyar, günah işlemez, kanunlara uyar suç işlemez.” düsturu çerçevesinde ailesine, vatanına ve milletine faydalı insanlar olarak yetiştiriyoruz.

ONLAR DA BAŞIMIZIN TACI

Çeşitli ülkelerden ve farklı kültürlerden gelerek ülkemizde eğitim hayatını sürdüren gençler için yurtlarımızın kapısı sonuna kadar açık. Yurt dışından gelen misafirlerimizin, Türk öğrencilerimizle kaynaşmasını, Türk kültürünün zengin değerlerini yaşayarak öğrenmelerin sağlıyor, bu konuda projeler üreterek çalışmalar yapıyoruz.

YURTLARIMIZLA, YURTDIŞINDAYIZ

Sadece ülkemizde değil yurtdışında da yardıma ihtiyacı olan öğrencilere destek oluyoruz. Afganistan’da 13, Kırgızistan’da 2 Kazakistan’da 1 öğrenci yurdu ile öğrencilerin barınma ve eğitim ihtiyaçlarını karşılıyoruz. Hayırseverlerin katkılarıyla yapılan bu hizmetlerde yurtlarımızda kalan öğrencilere üç öğün yemek veriyoruz ve diğer hizmetlerimizden yararlanmalarına imkan sağlıyoruz.

MEZUNLARIMIZI HAYATA HAZIRLIYORUZ

Gençlerimizi iş hayatına hazırlıyoruz. İhlas Vakfı’nın geleneksel sosyal sorumluluk projesi olan “Hayata Hazırlık Semineri” ile yurtlarımızdan mezun olan gençlerimizi hayata hazırlıyoruz. 1998 yılından bu yana her sene tertiplediğimiz “İş Hayatına Hazırlık Seminerleri”nde konularının uzmanı iş adamı, siyasetçi, akademisyen ve bürokratlar ile mezun öğrencileri bir araya getiriyoruz. Bir hafta süren seminerlerde; iş hayatına atılacak olan öğrencilerimiz konuşmacıların bilgi ve birikimlerinden önemli tecrübeler ediniyorlar.

YAZ OKULLARI DÜZENLiYORUZ

Okulların tatil olduğu yaz aylarında 11-18 yaş arası çocuklarımız için ülkemizin çeşitli bölgelerinde yaz okulları düzenliyoruz. Çocuklarımız yaz okullarında yorucu eğitim dönemi sonrası dinlenme ve eğlenme fırsatı bulurken hazırlanan program dahilinde onlarla birlikte olan büyüklerinden kıymetli bilgiler ediniyorlar.

iHTiYAÇ SAHiPLERiNiN UMUDU OLUYORUZ

İnsani yardıma ihtiyaç duyulan bir çok alanda faaliyet gösteren İhlas Vakfı, ülkemizdeki önemli hizmetlerinin yanında yurtdışındaki faaliyetleri ile de takdir topluyor. Hayırseverlerin katkılarıyla dayanışmanın ve paylaşmanın en güzel örneklerini sunan İhlas Vakfı, Hindistan’dan Somali’ye Afganistan’dan Moritanya’ya kadar yardım ulaştırıyor, din, dil, ırk gözetmeksizin ihtiyaç sahiplerinin, yetimlerin, garibanların umudu oluyor.

KURBANLARIMIZ iHTiYAÇ SAHiPLERiNE ULAŞIYOR

Hayırseverlerimizin velaketlerini alarak her yıl düzenlediğimiz kurban organizasyonlarıyla Somali, Somaliland, Etiyopya (Habeşistan), Kenya, Sudan, Moritanya, Uganda, Afganistan, Hindistan, Bangladeş, Endonezya, Azerbaycan, Gürcistan vb. ülkelerde, kesimler yapıyoru ve kurban etlerini ihtiyaç sahiplerine dağıtıyoruz. Bu ülkelerdeki organizasyonları, daha önce yurtlarımızdan mezun olmuş öğrencilerimizin kurduğu yardım kuruluşları ve vakıflarla birlikte düzenliyoruz.Yurtiçinde ise yurtlarımızın bulunduğu şehirlerde de vekaleten kesimler yapıyor ve elde edilen etlerle yurtlarımızın ihtiyacını karşılıyoruz.

 

RAMAZANDA HAYIRSEVERLERiN YARDIMLARI iLE FAKiRLERiN YÜZÜNÜ GÜLDÜRÜYORUZ

Afrika ülkeleri; Somali, Somaliland, Etiyopya (Habeşistan), Kenya, Sudan, Moritanya, Uganda ile Afganistan, Hindistan, Bangladeş, Endonezya gibi ülkelerde hayırseverlerin gönderdikleri yardım ve bağışları Ramazan süresince gerçekleştirdiğimiz organizasyonlarla; fakirlerin, yetimlerin, ihtiyaç sahibi öğrencilerin yüzlerini güdürüyoruz. Bu ülkelerdeki yardım kuruluşları vasıtası ile dağıttığımız yardımların yanı sıra hayırseverlerimizin üstün gayretleri ile muhtaç bölgelerde yardım kuruluşları vasıtası ile dağıttımız yardımlarla iftar sofralarında yüzlerce müslüman kardeşimizi ağırlıyor, hayır dualarını alıyoruz.

AFRiKA’DA SU KUYULARI AÇIYORUZ

Dünyanın en kurak ve suya en muhtaç kıtası olan Afrika’da su kuyuları açılmasını temin ediyoruz. Hayırseverlerimizin katkılarıyla açtığımız su kuyularından kilometrelerce uzak bölgelerden gelen binlerce insan faydalanıyor.”

BAĞIŞ SEPETİNİZ

Bağış sepetiniz boş

BAĞIŞÇI BİLGİLERİ
     

Tüm kampanyalardan haberdar olmak için telefon ve mail yoluyla bilgi almak istiyorum

KVKK kapsamında Aydınlatma ve Açık Rıza metnini okudum anladım

bağış güvenlik