Yurt HizmetlerimizÖğrenci Yurtlarımız
• İstanbul Özel Bahçelievler Yüksek Öğrenim Erkek Öğrenci Yurdu
• Bursa Özel Yüksek Öğrenim Erkek Öğrenci Yurdu
• Düzce Selami Kubilay Yüksek Öğrenim Erkek Öğrenci Yurdu
• Sivas Özel Yüksek Öğrenim Erkek Öğrenci Yurdu

Yurtlarımız Öğrenci Yurtları Birliği üyesidir. Diğer üye yurtların listesini görmek için lütfen tıklayınız

Niçin Öğrenci Yurdu
Üniversitelerde öğrenim gören öğrencilerimize, evlerinde bulamıyacakları hizmeti vermek, uygun çalışma ortamlarını ve kendilerini geliştirecek imkanları sunmak, okudukları üniversite ve fakültelerde, kendi branşları ile ilgili her türlü ilmi konularda, öğretim görevlilerinden, kişi, kurum ve kuruluşlardan yararlandırmak Vakfın temel gayeleri arasındadır. Bilginin, en önemli üretim aracı ve güç kaynağı olacağı bilinciyle gençlerimiz tüm yurtlarımızda, teknolojik imkanlardan yararlanmaktadırlar. İhlas Vakfı, 1975'den bu yana kişilikli, seçkin ve başarılı bireyler yetiştirmekten mutluluk duymaktadır. İhlas Vakfı, Türkiye sathına yayılmış öğrenci yurtları ile, binlerce gencimize hizmet vermektedir. Milli Eğitim Bakanlığıının denetimlerine ve yönetmeliklerine uygun olarak, yüksek öğrenim öğrencilerine, rahat ve huzurlu bir barınma ortamı sağlamaktadır.

İlk Yurt Hizmetleri
İlk önce Vefa'da Ekmekçizade Yurdu, sonra Çemberlitaş Öğrenci Yurdu hizmet verdi. 1993 yılında Istanbul Fatih Yurdu faaliyete geçti. Bu yurtlarımızdan bugüne kadar değişik branşlarda binlerce öğrencimiz, mezun olmuş ve ülkemizin değişik şehirlerinde, kamu, özel sektör ve yurtdışında önemli görevlere gelerek Ülkemize ve milletimize hizmet vermektedirler. Fatih Öğrenci Yurdumuz, Bahçelievler ilçesinde, her türlü sosyal imkanı bulunan modern yurt binasına 2000 yılında taşınmış olup, halen burada hizmet vermektedir.

Öğrencilere Verilen Hizmetler
Yurtlarımız şehir merkezlerinde bulunmaktadır. Odalarımız, 2, 4 ve 6 kişiliktir. Üniversitelere rahat ulaşım imkanı vardır. Kışın, merkezi sistem ile ısıtma sağlanmaktadır. Sportif aktiviteler düzenlenmektedir. Çeşitli sosyal etkinlikler, gezilerve sosyal aktiviteler düzenlenmektedir. Günün 24 saati danışabilecekleri ve sıkıntılarını anlatabilecekleri rehber danışmanlar bulunmaktadır. Öğrencilerin, maddı ve manevi sıkıntılarına yardımcı olan, yurdun disiplinini sağlayan, öğrencileri birer aile ferdi kabul eden, müşfikve anlayışlı yurt idaresi Mevsime ve günlük kalari ihtiyacına göre hazırlanan kahvaltı, öğle ve akşam yemekleri Rahat ders çalışma odaları Sıcaksu imkanı Televizyon ve video imkanı Kantinler Bilgisayar odaları Öğrencilerimizin başarı durumu takip edilir, gerekli hallerde velilerine bilgi verilir


Adana Yurdu
Ankara Yurdu
Ankara Gölbaşı Yurdu
Balıkesir Yurdu
Bolu Yurdu
Bursa Görükle Yurdu
Bursa Yurdu
Denizli Yurdu
Düzce Yurdu
Edirne Yurdu
Elazığ Yurdu
Erzincan Yurdu
Eskişehir Yurdu
Isparta Yurdu
İstanbul Bahçelievler Yurdu
İstanbul Çamlıca Yurdu
İstanbul Emir Sultan Yurdu
İstanbul Mecidiyeköy Yurdu
İzmir Yurdu
Kahramanmaraş Yurdu
Kastamonu Yurdu
Kocaeli Yurdu
Konya Meram Yurdu
Konya Selçuk Yurdu
Kütahya Yurdu
Niğde Yurdu
Sakarya Yurdu
Samsun Yurdu
Sivas Yurdu
Tokat Ömer Derin Yurdu
Tokat Ahmet Ünal Yükler Yurdu
Trabzon Yurdu
Yozgat Yurdu